Шалунья

Шалунья

Шалунья

0 грн.

Середньостиглий сорт вишні селекції Інституту зрошуваного садівництва УААН. Отриманий від схрещування в 1966 році сортів Самсоновка і Київська-19. Селекціонери В.А.Туровцева, Н.И.Туровцев.

Дерево сильноросле, швидкоросле, формує широкоокруглу, підняту крону. У плодоносіння вступає на 3-й рік, плодоносить на букетних гілочках і однолітньому прирості. Кращі запильники: Чернокорка, Самсоновка.

Плоди порівняно великі (5-6 г), одномірні, плоскоокруглої форми. Шкірочка тонка, міцна, темно-червона, майже чорна, блискуча, легко знімається з плоду. М'якоть ніжна, соковита, темно-червона, приємного десертного кисло-солодкого освіжаючого смаку (4,5-4,75 бали). У плодах міститься: сухих речовин 16,0%, цукрів 10,44%, органічних кислот 0,94%, вітаміну С 9,1 мг на 100 г сирої маси. Кісточка дрібна, кругла, вільна.

Дозрівають плоди 01-05 липня. Споживаються свіжими і для готування високоякісних, прекрасно забарвлених продуктів техпереробки.

У селекції — джерело зимостійкості, крупноплідності, врожайності, високої якості плодів і стійкості до моніліозу і коккомікозу.

 Відрізняється регулярною врожайністю, крупноплідністю, зимостійкістю, високою якістю плодів, стійкістю до моніліозу і коккомікозу, самобезплідністю.